USD արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 76,303,928 ԱՄՆ դոլար 408.62 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, և վաճառվել 94,328,510 ԱՄՆ դոլար 410.01 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմացմիջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 10,750,000 ԱՄՆդոլարի առք եւ վաճառք 408.81 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 4,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 409.46 դրամ մեկ ԱՄՆդոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Օգոստոսի 20-26-ն ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալըկազմել է 27.8 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 33.6 մլն ԱՄՆ դոլար: Այս մասին հաղորդում է Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

С 27 по 31 августа на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 76,303,928 долларов США по 408.62 драма/1 доллар США и продано 94,328,510 долларов США по 410.01 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 10,750,000 долларов США по 408.81 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 4,200,000 долларов США по 409.46 драма/1 доллар США.
С 20 по 26 августа объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 27.8 млрд драмов, а долларовых кредитов – 33.6 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.