«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն սկսել է թողարկել MasterCard չիպային քարտեր: Չիպային քարտը` դա միկրոպրոցեսորով վճարային քարտ է, որի ֆունկցիոնալ հնարավորությունները մագնիսական ժապավենով քարտերի համեմատ ավելի բարձր են: Տվյալ քարտերը հնարավորություն են տալիս պահել ավելի մեծ ծավալով տվյալներ և ունեն անվտանգության բարձր աստիճան, հայտնում է բանկի մամլո ծառայությունը:
Բանկը մտադիր է իրականացնել բոլոր տեսակի չիպային քարտերի թողարկում` համաձայն գործող սակագների ու պայմանների, առանց լրացուցիչ միջնորդավճարների:Մոտ ապագայում բանկը սկսելու է թողարկել նաև Visa միջազգային վճարային համակարգի չիպային քարտեր:
Հիշեցնենք, որ 01.08.12թ. դրությամբ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն թողարկել է 101 416 պլաստիկ քարտ, որից MasterCard` 18 604, Visa` 80 384 և ArCa` 2428 քարտ: Միևնույն ժամանակահատվածում բանկի բանկոմատների քանակը կազմել է 70, ՊՈՍ-տերմինալներինը` 246:

3 Сентябрь 2012 - 10:50 AMT
Карта с чип-модулем — это платежная карта со встроенным микропроцессором. Функциональные возможности такой карты значительно выше, чем карты с магнитной полосой. Эти карты позволяют хранить на самом чипе больший объем данных и имеют высокий уровень безопасности.
Как отмечается в сообщении пресс-службы компании, банк будет выпускать чиповые карты всех типов. Выпуск карт производится в рамках действующих тарифов и условий, без дополнительных комиссий.
В ближайшем будущем банк начнет выпуск чиповых карт и международной платежной системы Visa.
По состоянию на 1 августа 2012 г. «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» выпустил 101 416 пластиковых карт, из которых18 604 – MasterCard, 80 384 – карты Visa и 2428 – ArCa. Количество банкоматов банка составило 70, ПОС-терминалов – 246.