5 Սեպտեմբեր 2012 - 12:46 AMT
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1.35 մլն դրամի առք և վաճառք` 412,50 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 412,50 դրամ:
Ընդ որում սեպտեմբերի 4-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 410,50 դրամ `սեպտեմբերի 4-ի համեմատ ավելանալով 1,31 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 515,05 դրամ` նվազելով 0,82 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0,05 կետով` կազմելով 12,68 դրամ: Այս մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

5 Сентябрь 2012 - 12:06 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 5 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 1,35 млн. драмов по среднему курсу 412,50 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 412,50 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 5 сентября составил 410,50 драма, увеличившись по сравнению с 4 сентября на 1.31 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 515,05 драма, сократившись на 0.82 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.05 – до 12,68 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.