Սեպտեմբերի 10-ից մինչև նոյեմբերի 1-ը «Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ում հատուկ ավանդային ակցիա կանցնի: Ավանդներն ընդունվում են 366 մինչև 548 օր ժամկետով դրամով ավանդների համար տարեկան 13 տոկոս տոկոսադրույքով, դոլարով ավանդենրի համար՝ 8,8 տոկոսով: Ավանդի նվազագույն գումարը 50 000 դրամ է կամ ԱՄՆ 150 դոլար: Տոկոսները վճարվում են ամեն ամիս:
Ըստ ցանկության, ավանդատուներին տրամադրվում է Maestro և Visa Electron միջազգային պլաստիկ քարտ առանց սպասարկման վարձի, ավանդի գումարից մինչև 90 տոկոս վարկային գծի բացմամբ դրամով ավանդի դեպքում 16 տոկոս տոկոսադրույքով և դոլարի դեպքում՝ 12 տոկոս տոկոսադրույքով:
«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998թ.` Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ֆինանսական հոսքերի սպասարկման և ձեռնարկատիրության աջակցության համար: 2007 թվականից Բանկը հանդիսանում է ռուսաստանյան խոշորագույն բանկի` «Գազպրոմբանկ» (ԲԲԸ) դուստր ձեռնարկությունը, որի մուտքը հայկական ֆինանսական շուկա պայմանավորվեց Հայաստանի տնտեսությունում ռուսաստանյան ընկերությունների ներդրումների աճով, խոշոր կորպորատիվ հաճախորդների` համալիր որակյալ բանկային սպասարկման…

10 Сентябрь 2012 - 10:25 AMT
С 10 сентября по 1 ноября в ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» пройдет специальная депозитная акция. Вклады принимаются на срок от 366 до 548 дней по процентной ставке для драмовых депозитов – 13% годовых, для вкладов в долларах США – 8,8%. Минимальная сумма вклада – 50 000 драмов или 150 долларов США. Проценты выплачиваются ежемесячно.
По желанию вкладчикам предоставляется международная пластиковая карта Maestro и Visa Electron без удержания комиссии за годовое обслуживание карточного счета, с открытием кредитной линии до 90% от суммы депозита по процентной ставке 16% в драмах РА и 12% в долларах США .
ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» функционирует на финансовом рынке Армении с 1998 года. Является дочерней структурой российского ОАО «Газпромбанк». Портфель срочных вкладов банка в первом полугодии 2012 года составил почти 23.7 млрд. драмов, увеличившись по сравнению с 31 декабря 2011г. на 6.9%. При этом объем срочных вкладов физических лиц увеличился на 21.3%, составив 18.4 млрд. драмов. В структуре срочных депозитов на долю вкладов физлиц приходится 77.6%.