11 Սեպտեմբեր 2012 - 07:29 AMT
Նավթի համաշխարհային գները սեպտեմբերի 10-ին սակարկությունների արդյունքում բարձրացել են ճապոնիայից, Չինաստանից և Իտալիայից թույլ մակրոտնտեսական տվյալների ֆոնին և համաշխարհային տնտեսությունների խթանման միջոցների ներմուծման ներդրողների հույսերի ֆոնին, հաղորդում է «Ասոշիեյթիդ Պրես» գործակալությունը:
Ամերիկյան WTI թեթև նավթի հոկտեմբերյան ֆյուչերսների արժեքը սակարկությունների ավարտին աճել է 0.12 դոլարով` մինչև 1 բարելի համար 96.54 դոլար: Brent տեսակի հոկտեմբերյան ֆյուչերսների արժեքը բարձրացել է 0.56 դոլարով կամ 058 տոկոսով` մինչև մեկ բարելի համար 114.81 դոլար:

11 Сентябрь 2012 - 06:31 AMT
Мировые цены на нефть по итогам торгов 10сентября повысились на фоне слабых макроэкономических данных из Японии, Китая и Италии и надежд инвесторов на введение мер стимулирования мировых экономик, сообщает агентство Ассошиэйтед Пресс.
Стоимость октябрьских фьючерсов на американскую легкую нефть марки WTI (Light Sweet Crude Oil) к концу торгов возросла на 0,12 доллара – до 96,54 доллара за баррель.
Цена октябрьских фьючерсов на североморскую нефтяную смесь марки Brent поднялась на 0,56 доллара, или на 0,58% – до 114,81 доллара за баррель.