Սեպտեմբերի 12-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 1 մլն դրամի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 409,70 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 409,75 դրամ:
Միաժամանակ, սեպտեմբերի 12-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 410,83 դրամ` սեպտեմբերի 11-ի համեմատ կրճատվելով 0,86 կետով: 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 531,04 դրամ, ավելանալով 4,24 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,16 կետով` մինչև 13,14 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 12 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 1 млн. драмов по среднему курсу 409,70 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 409,75 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 12 сентября составил 410,83 драма, сократившись по сравнению с 11 сентября на 0.86 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 531,04 драма, увеличившись на 4.24 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.16 – до 13,14 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.