14 Սեպտեմբեր 2012 - 14:05 AMT
Սույն թվականի սեպտեմբերի 18-21-ը Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը և Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ներկայացուցիչները հայկական զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ կներկայացնեն Հայաստանը և Արցախը Փարիզում կայանալիք «TopResa' 2012» զբոսաշրջային միջազգային տարեկան ցուցահանդեսին:Այս տարի ցուցահանդեսին նախատեսվում է շուրջ 160 երկրներից զբոսաշրջության ոլորտի ավելի քան 27 հազար ներկայացուցիչների մասնակցություն:
Հատկանշական է, որ միջազգային ցուցահանդեսներին մասնակցության ողջ պատմության ընթացքում առաջին անգամ Հայաստանը և Լեռնային Ղարաբաղը կներկայացվեն միասնական տաղավարի ներքո:
Համատեղ մասնակցության այս նախադեպով հանդերձ, միջազգային հանրությանը ներկայացվելու է Հայաստանի և Արցախի պատմամշակութային և քրիստոնեական ժառանգությունը ցուցադրող լիովին վերափոխված նոր գովազդային նյութեր և քարտեզներ:
Հայկական պատվիրակության՝ ցուցահանդեսին պատշաճ ներկայացվածության կազմակերպմանն իր գործուն աջակցությունն է ցույց տվել Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպանատունը, հաղորդում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի Հանրային կապերի գրասենյակը:

14 Сентябрь 2012 - 13:52 AMT
Туристические компании Армении и Арцаха примут участие в ежегодной парижской выставке «TopResa’ 2012»
Представители Фонда национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА), туристические компании Армении и Арцаха примут участие в ежегодной международной туристической выставке«TopResa' 2012», которая пройдет 18-21 сентября в Париже.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ФНКА, организаторы выставки ожидают, что в мероприятии примут участие более 27 000 представителей туристической сферы 160 стран мира.
Надо отметить, что на предстоящей выставке в Париже туркомпании Армении и Арцаха будут представлены одним павильоном, а для участия в ней свое содействие оказало посольство Франции в РА.