Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Ինդոնեզիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Նինինգ Ռոչադիաթին, ով ավարտում է իր դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում: «Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում մեր երկու երկրների միջև հարաբերությունները որոշակի զարգացում են ապրել և այդ ուղղությամբ արձանագրվել են դրական տեղաշարժեր: Մենք կարևորում ենք Ինդոնեզիայի հետ երկկողմ հարաբերությունների ակտիվացումը ու այդ ուղղությամբ պատրաստ ենք ներդնել լրացուցիչ ջանքեր»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը, հայտնում է կառավարության մամլո ծառայությունը:
Նինինգ Ռոչադիաթին շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին իր գործունեության ընթացքում ՀՀ կառավարության կողմից ցուցաբերված համակողմանի աջակցության համար և Տիգրան Սարգսյանին հրավիրել Ինդոնեզիա: Երկկողմ կապերի խորացման և ամրապնդման, տնտեսական ծրագրերի իրականացման գործում զրուցակիցները կարևորել են Ինդոնեզիայում Հայաստանի դեսպանատան բացումը, ինչպես նաև երկկողմ միջկառավարական տնտեսական հանձնաժողովի ստեղծումը:
Զրուցակցիներն անդրադարձել են նաև հայ-ինդոնեզական կապերի զարգացմանը՝ մշակույթի, կրթության և գիտության, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների շրջանակներում:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին կատարած աշխատանքի համար և մաղթել նրան հաջողություններ:

19 Сентябрь 2012 - 12:35 AMT
Премьер-министр Армении Тигран Саркисян принял посла Индонезии в Армении Нининг Рочадиат, которая завершает свою дипломатическую миссию в нашей стране. «В период Вашей работы на должности посла отношения между нашими странами имели определенное развитие и в этом направлении зафиксированы позитивные сдвиги. Мы придаем важное значение активизации двусторонних отношений с Индонезией и готовы приложить в этом направлении дополнительные усилия», – сказал Тигран Саркисян.
Нининг Рочадиат поблагодарила премьера за всестороннее содействие, оказанное правительством Армении в ходе ее деятельности, и пригласила Тиграна Саркисяна в Индонезию.
В деле углубления и укрепления двусторонних связей, реализации экономических программ собеседники отметили важность открытия посольства Армении в Индонезии, а также создания двусторонней межправительственной комиссии по экономическому сотрудничеству.
Собеседники также коснулись развития армяно-индонезийских связей в сферах культуры, образования и науки, а также в рамках международных организаций.
Премьер-министр поблагодарил посла за выполненную работу и пожелал ей успехов, сообщает пресс-служба правительства Армении.