Հայաստանի կառավարությունն իր նիստում հաստատել է 171 մլն դրամ կազմող փոխհատուցման գումարը, որը կփոխանցվի «ՀայՌուսգազրադ» ՓԲԸ-ին՝ որպես փոխհատուցում անապահով ընտանիքների ծախսած գազի դիմաց 2012թ. ապրիլ-հունիս ժամանակահատվածի համար:
Ինչպես հայտնել է էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, նման ընտանիքների քանակը մշտապես փոխվում է կախված հատուկ ցուցակում ընդգրկվածների քանակից, որը կազմում է ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությունը, սակայն միջինը անապահով ընտանիքները մոտ 70 000 են:

20 Сентябрь 2012 - 07:53 AMT
Правительство Армении перечислит “АрмРосгазпрому” 171 млн драмов для компенсации расходов необеспеченных семей за газ
Правительство Армении утвердило размер компенсации в 171 млн драмов, которые будут перечислены ЗАО “АрмРосгазпром” для необеспеченных семей за уплату использованного газа за апрель-июнь 2012 года.
Как сообщил министр энергетики и природных ресурсов Армении Армен Мовсисян, число семей постоянно меняется в зависимости от вовлечения в спецсписок, составленный Министерством труда и социальных вопросов Армении, но в среднем их число составляет порядка 70 000 семей.