Սեպտեմբերի 20-23-ին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը կմասնակցի Տոկիոյում կայանալիք «JATA» միջազգային զբոսաշրջային ֆորումին:
«Զբոսաշրջային գործակալների ճապոնական ասոցիացիայի» կողմից կազմակերպվող այս ցուցահանդեսը Ասիայում զբոսաշրջության ոլորտի ամենամեծ միջոցառումներից է, որին մասնակցում են ավելի քան 150 երկրների զբոսաշրջային կազմակերպություններ և կառավարության ներկայացուցիչներ:
Խոշորագույն այս ցուցահանդեսին ՀԱՄՀ մասնակցությունը նպատակ ունի՝ խթանելու Հայաստանի ներկայացվածությունը ասիական շուկայում, հայկական զբոսաշրջային արդյունքների իրացման համար գործընկերային նոր կապեր հաստատել և նպաստել ներգնա զբոսաշրջության աճին:
ՀԱՄՀ պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Ճապոնիայի զբոսաշրջության կազմակերպության ղեկավարության հետ՝ քննարկելու երկկողմանի զբոսաշրջային շփումները որակապես նոր մակարդակի բարձրացման հնարավորությունները, հաղորդում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի Հանրային կապերի գրասենյակը:

20 Сентябрь 2012 - 12:14 AMT
Фонд национальной конкурентоспособности Армении (ФНКА) примет участие в международной туристической выставке «JATA», которая пройдет в Токио 20-23 сентября.
Как отмечается в сообщении ФНКА, организуемая «Ассоциацией японских туроператоров», эта выставка является одним из крупнейших мероприятий туристической сферы Азии, в которой принимают участие представители из более 50 стран мира.
Целью участия ФНКА в международной туристической выставке «JATA» является представить Армению азиатскому рынку, установление новых связей для продвижение армянских туруслуг и стимулировать въездной туризм.
Делегация ФНКА встретиться с руководством Организации туризма Японии для обсуждения путей поднятия сотрудничества в туристической сфере на качественно новый уровень.