«Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանը դեռևս սեպտեմբերի 19-ի երեկոյան կրկին կասեցրել է «Արմավիա» ավիաընկերության չվերթների սպասարկումը կուտակված պարտքերի պատճառով: Այնուամենայնիվ, ազգային ավիափոխադրողին թույլատրվել է իրականացնել թռիչքները ուղևորներին անհանգստություն չպատճառելու համար: Սակայն սեպտեմբերի 20-ի առավոտից օդանավակայանը չի սպասարկում «Արմավիայի» չվերթները:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին են հայտնել օդանավակայանի մամլո ծառայությունում, «Արմավիա» ընկերությունը կրկին պարտքեր է կուտակել: «Մենք լավատեսորեն ենք տրամադրված և լավ նորությունների ենք սպասում ավիաընկերությունից»,-ասել է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի մամուլի քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանը:
Սա արդեն առաջին դեպքը չէ, երբ օդանավակայանը դադարեցնում է ավիաընկերության չվերթների սպասարկումը պարտքերի պատճառով:
Ըստ նրա, «Արմավիան» զգալիորեն գերազանցել է նախատեսված պարտքի սահմանաչափը սեպտեմբերի սկզբին, այդ պատճառով էլ դադարեցվել է չվերթների սպասարկումը:

20 Сентябрь 2012 - 11:39 AMT
Международный аэропорт «Звартноц» приостановил обслуживание рейсов авиакомпании «Армавиа» еще вечером 19 сентября из-за скопившихся долгов. Тем не менее, национальному авиаперевозчику было разрешено совершить полеты, чтобы пассажиры избежали неудобств. Однако с утра 20 сентября аэропорт не обслуживает рейсы «Армавиа».
Как сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в пресс-службе «Звартноца», компания вновь нарастила свою задолжность перед аэропортом.
«Мы оптимистически настроены и ждем благих вестей от авиакомпании», – сказал пресс-секретарь «Звартноца» Геворг Абраамян.
Это уже не первый случай, когда аэропорт «Звартноц» прекращает обслуживание рейсов авиакомпании из-за неуплаченных долгов.
По его словам, «Армавиа» значительно превысила допустимый предел задолжности с начала сентября, в силу чего аэропорт и прекратил обслуживание ее рейсов.