Հայաստանի պետական պարտքը 2011-ին կազմել է 4.129 մլրդ դոլար, հաղորդել է Հայաստանի գլխավոր գանձապետ, ֆինանսների նախարարի տեղակալ Ատոմ Ջանջուղազյանը մշտական խորհրդարանական հանձնաժողովների կողմից 2011-ի պետական բյուջեի կատարման մասին հաշվետվությունը ներկայացնելիս: Նրա խոսքով, այդ գումարից արտաքին պարտքը կազմում է 3.868 մլրդ դոլար:
Միաժամանակ, Ջանջուղազյանը դժվարացել է պատասխանել պատգամավորների հարցին, թե որքան է պլանավորված հաջորդ տարվա բյուջեով պետական պարտքի սպասարկման համար:
Նա նաև չի համաձայնվել ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսից պատգամավոր, նախկին վարչապետ Հրանտ Բարգատյանի հետ, որ ՀԲ մեթոդոլոգիայի համաձայն, Հայաստանի պետական պարտքը հասել է սպառնալի չափերի, մասնավորապես, եթե համեմատել պարտք-արտահանում հարաբերակցությունը: Նա նշել է, որ Հայաստանի պետական պարտքը ցանկացած մեթոդաբանությամբ չի հասել վտագավոր սահմանի, հատկապես եթե ելնենք պետական պարտք/ՀՆԱ հարաբերակցությունից:

Госдолг Армении в 2011 году составил $4,129 млрд , сообщил главный казначей Армении, заместитель министра финансов Атом Джанджугазян на представлении годовых отчетов об исполнении государственного бюджета республики на 2011 год постоянным парламентским комиссиям. По словам главного казначея, из этой суммы внешний долг составляет $3,868 млрд.
При этом Джанджугазян затруднился ответить на вопрос депутатов, сколько запланировано в госбюджете слеудющего года на обслуживание госдолга.
Он также не согласился с депутатом оппозиционного Армянского национального конгресса (АНК), экс-премьером Грантом Багратяном, что согласно методологии Всемирного банка, госдолг Армении достиг угрожающих размеров, в частности, если сравнивать по соотношению долг-экспорт. Главный казначей подчеркнул, что госдолг Армении по всем методологиям не достиг опасного рубежа, особенно если исходить из соотношения госдолг/ВВП.