Սեպտեմբերի 24-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 1,900,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 407.37 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 407.25 դրամ:
Միաժամանակ, սեպտեմբերի 24-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,18 դրամ` սեպտեմբերի 20-ի համեմատ ավելանալով 0.09 կետով: Միևնույն ժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 525.67 դրամ` կրճատվելով 1.15 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը ավելացել է 0.11 կետով` կազմելով 13.02 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամուլի ծառայությունը:

24 Сентябрь 2012 - 13:22 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 24 сентября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 1,9 млн. драмов по среднему курсу 407,37 драма/$1 США. Цена закрытия составила 407,25 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 24 сентября составил 407,18 драма, увеличившись по сравнению с 20 сентября на 0.09 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 525,67 драма, сократившись на 1.15 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.11 – до 13,02 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.