24 Սեպտեմբեր 2012 - 16:01 AMT
Վերահսկիչ պալատ. 2011թ պետբյուջեի իրականացման մասին կառավարության տարեկան զեկույցը արտացոլում է բյուջեի փաստացի կատարումը
Հայաստանի Վերահսկիչ պալատի փոխնախագահ Լևոն Յոլյանը խորհրդարանական հանձնաժողովներին է ներկայացրել 2011թ բյուջեի կատարման զեկույցի վերաբերյալ ՀՀ ՎՊ-ի եզրակացությունը:
Նա հաղորդել է, որ հետազոտելով զեկույցը, Վերահսկիչ Պալատը եզրակացրել է, որ ՀՀ կառավարության կողմից ԱԺ-ին ներկայացված 2011թ պետբյուջեի կատարման մասին տարեկան զեկույցը` եկամուտների, ծախսերի և դեֆիցիտի ցուցանիշներով, արտացոլում է բյուջեի փաստացի կատարումը:
Յոլյանը նաև ընդգծել է, որ բյուջետային միջոցների կառավարման արդյունավետության բարձրացման նպատակով, անհրաժեշտ է համարում, որ ՀՀ «Գանձապետական համակարգի մասին» օրենքին համապատասխան, ՀՀ և համայնքների կողմից ամրագրված բոլոր միջոցները գրանցվեն և շրջանառվեն միևնույն հաշվից:

24 Сентябрь 2012 - 15:35 AMT
Отчет правительства отражает фактическое выполнение бюджета на 2011 год, считает Контрольная палата Армении
Заместитель председателя Контрольной палаты Армении Левон Йолян представил парламентским комиссиям заключение КП РА по отчету о выполнении бюджета на 2011 год.
Он сообщил, что изучив отчет. Контрольная палата заключила, что представленный правительством Национальному собранию Армении годовой отчет о выполнении бюджета на 2011 год своими показателями о доходах, расходах и дефиците отражает фактическое выполнение бюджета.
Йолян также отметил, что с целью повышения эффективности управления бюджетными средствами, считает необходимым, чтобы в соответствии с соответствующей статьей закона РА “О казначейской системе”, закрепленные за Республикой Арменией и общинами все средства были зачислены и оборачивались с единого счета.