Հայաստանի կառավարությունը սեպտեմբերի 27-ի նիստում որոշում է ընդունել Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կառավարության միջև ավելի մրցունակ և զանազանեցված մասնավոր հատվածի շուրջ օժանդակության համաձայնագրի 3-րդ փոփոխության ստորագրման առաջարկությանը համաձայնություն տալու մասին:
Որոշում է ընդունվել նաև Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների կառավարության միջև առողջապահական և սոցիալական ծառայությունների արդյունավետության բարելավման շուրջ օժանդակության համաձայնագրի 3-րդ փոփոխության ստորագրման առաջարկությանը համաձայնություն տալու մասին:
Ինչպես հաղորդել է Հայաստանի էկոնոմիկայի նախարարի առաջին տեղակալ Կարինե Մինասյանը, ներմուծված փոփոխություններով ԱՄՆ կառավարությունը 9,6 մլն դոլարով ավելացնում է Հայաստանի աջակցությունը:

Правительство Армении на заседании 27 сентября одобрило предложение о внесении 3-его изменения в договор с правительством США по содействию частному сектору республики.
В рамках правительственного соглашения с США было одобрено и предложение о внесении 3-его изменения в соглашение содействии улучшению эффективности услуг в сфере здравоохранения и социальной сфере.
Как сообщила первый заместитель министра экономики Армении Карине Минасян, внесенными изменениями правительство США на 9,6 млн. долларов увеличивает содействие Армении.