2012 թվականի հոկտեմբերի 1-ից ՎՏԲ-Հայաստանը բարձրացրել է ֆիզիկական անձանց բոլոր ավանդատեսակների տոկոսադրույքը և մինչև տարեվերջ տոկոսագումարները կվճարի ավանդի ժամկետի սկզբին, անմիջապես ավանդը ձևակերպելիս: Առավելագույն բարձր տոկոսադրույքը սահմանված է «ՎՏԲ-Հեռանկար+» ավանդի համար` 13,5% դրամայիվ ավանդի համար: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տրամադրում է իր հաճախորդներին բազում տարբերակներ արդյունավետորեն խնայողություններ կատարելու և այն բազմապատկելու համար: Մասնավորապես, դրանց են պատկանում միջոցների մասնակի ելքագրումների հնարավորություն, ժամանակից շուտ ավանդի փակման դեպքում հատուկ պայմաններ, երկարացում և տոկոսի կապիտալացում: Տվյալ պահին առավել արդիական ավանդատեսակ է համարվում “Փոխարկելի” ավանդը, որը թույլ է տալիս խուսափել արտարժութային անցանկալի տատանումները, ստանալ լրացուցիչ եկամուտ, ինչպես նաև հնարավորություն է ընձեռում մի քանի անգամ ամբողջությամբ փոխել ավանդի արժույթը, առանց պայմանագրի խզման, պահպանելով կուտակված տոկոսները:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի գլխավոր տնօրեն-տնօրինության նախագահի ժ/պ` Յու. Գուսևը նշել է. «Տոկոսադրույքների բարձրացումը հանդիսանում է օբյեկտիվ գործընթաց, և մենք հասկանում ենք, որ հաճախորդներին շահավետ է ֆիքսել բարձր ավանդային տոկոսադրույքներ երկար ժամկետով: Մեր բանկը բավականին օպերատիվ է արձագանքում շուկայում ծառայությունների փոփոխմանը և փորձում է գնալ ավանդատուներին ընդառաջ: Իր մեջ ներառելով գրավիչ պայմաններ և վստահության բարձր աստիճան, ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ավադները այսօրվա դրությամբ առավելագույնս համապատասխանում են մեր հաճախորդների պահանջներին»:
Տվյալ պահին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործում է վեց տեսակի ավանդ հաճախորդների համար առավել ճկուն և հարմարավետ պայմաններով: Բացի այդ, ավանդատուներին որպես նվեր Բանկը անվճար տրամադրում է Visa միջազգային վճարային քարտ ավանդի գումարի 90% չափով վարկային գծով:
2012 թվականի սեպտեմբերի 30-ի դրությամբ բանկի մանրածախ ժամկետային ավանդային պորտֆելը կազմում է 53 639 մլն ՀՀ դրամ 2011 թվականի նույն ժամանակաշրջանի համեմատությամբ ավելանալով 50%-ով., հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

1 Октябрь 2012 - 11:07 AMT
«Банк ВТБ (Армения)» повысил процентные ставки по вкладам для физических лиц и проводит акцию до конца года
С 1-го октября 2012 года ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» повысил процентные ставки по всей линейке вкладов для физических лиц и до конца года будет выплачивать проценты в начале срока вклада, сразу при оформлении депозита. Наиболее высокая ставка установлена по вкладу «ВТБ-Перспектива+» 13,5% для драмовых вкладов.
«Повышение ставок по вкладам населения является объективным процессом, и мы понимаем, что клиентам выгодно зафиксировать высокие ставки по вкладам на длительный период. Наш Банк достаточно оперативно реагирует на изменения, диктуемые рынком и старается идти навстречу запросам вкладчиков. В сочетании привлекательности предлагаемых условий и высокой степени надежности, вклады Банка ВТБ (Армения) на сегодняшний день максимально соответствуют потребностям наших клиентов», – прокомментировал и/о генерального директора-председателя директората «Банка ВТБ (Армения)» Юрий Гусев.
В настоящее время в «Банке ВТБ (Армения)» действуют шесть видов вкладов с наиболее прогрессивными и удобными для вкладчиков условиями.
Кроме этого, вкладчикам в качестве подарка банк бесплатно предоставляет платежные карты VISA Int. с кредитной линией в размере 90%-ов от суммы вклада, сообщает пресс-служба банка. По состоянию на 30 сентября 2012 года розничный срочный депозитный портфель «Банка ВТБ (Армения)» составляет 53 639 млн. драмов, увеличившись по сравнению с аналогичным периодом 2011 года на 50%.