Տնտեսական ակտիվության ինդեքսը նախորդ տարվա նույն եռամսյակի համեմատությամբ աճել է (102.9%): Ակտիվության ամենամեծ ցուցանիշը գրանցվել է արդյունաբերության ոլորտում՝ 104,4 տոկոս, և սպասարկման ոլորտում՝ 110,2 տոկոս, ասվում է ԿԲ մամլո ծառայության հաղորդագրության մեջ:Գործարար միջավայրի ինդեքսը նախորդ տարվա նույն եռամսյակի համեմատությամբ նույնպես աճել է՝ 108.8%: Միջավայրը բարելավվել է բոլոր ոլորտներում՝ բացառությամբ սպասարկման ոլորտի` 89,1 տոկոս:
Սպառողների վստահության ինդեքս. 2012թ. երրորդ եռամսյակում նվազել է 4,5%-ով՝ 2011թ. նույն շրջանի համեմատ: Միաժամանակ ընթացիկ տարվա նախորդ եռամսյակի համեմատ սպառողների վստահության ինդեքսն աճել է 2,9 տոկոսով:

В третьем квартале 2012 года индекс экономической активности в Армении по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличился, составив 102,9%. Согласно сообщению пресс-службы Центрального банка Армении, рост экономической активности был в основном ростом в сфере промышленности (104,4%) и услуг (110,2%)
В третьем квартале 2012 года индекс бизнес-среды в Армении по сравнению с аналогичным периодом 2011 года увеличился и составил 108,8%. «Это в основном обусловлено улучшением атмосферы во всех отраслях, кроме сферы услуг (89,1%)», – говорится в сообщении ЦБ РА.
Что касается индекса доверия потребителей, то в третьем квартале 2012 года по сравнению с аналогичным периодом 20111 года он снизился на 4,5%. Одновременно, по сравнению с прошлым кварталом текущего года индекс доверия потребителей увеличился на 2,9%.