1 Հոկտեմբեր 2012 - 12:11 AMT
Հոկտեմբերի 1-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 1,503 մլն դրամի առք և վաճառք 1 ԱՄՆ դոլարի դիմաց 408,49 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 1 դոլարի դիմաց 408,45 դրամ:
Միաժամանակ, հոկտեմբերի 1-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,09 դրամ` սեպտեմբերի 3-ի դրությամբ ավելանալով 0,84 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 525,11 դրամ` կրճատվելով 0,62 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 13,07 դրամ` կրճատվելով 0,05 կետով: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

1 Октябрь 2012 - 11:59 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 1 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 1,503 млн. драмов по среднему курсу 408,49 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 408,45 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 1 октября составил 407,09 драма, увеличившись по сравнению с 29 сентября на 0.84 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 525,11 драма, сократившись на 0.62 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.05 – до 13,07 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.