5 Հոկտեմբեր 2012 - 08:44 AMT
Հայաստանի Հանրապետության գյուղատնտեսության նախարարությունը, Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների (գործատուների) Միությունը և LOGOS EXPO Center ցուցահանդեսային ընկերությունը կազմակերպում են «ArmProd EXPO 2012» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսը, որը տեղի կունենա 2012 թվականի հոկտեմբերի 19 – 21-ը Երևանում:
Պաշտոնական բացման արարողությունը ներկա կլինի Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը:
Մեծ հեղինակություն վայելող և ձևավորված ավանդույթներով Հանրապետության խոշորագույն միջազգային սննդի «ArmProd EXPO» ցուցահանդեսը համարվում է տարվա գլխավորիրադարձություններից մեկը, որին մասնակցում են սննդամթերքի և խմիչքների առաջատար արտադրողները, մատակարարները և դիստրիբյուտորները:
Սննդարդյունաբերության ոլորտի առաջատար հայրենական կազմակերպությունները և սննդի խոշորագույն հայկական ընկերություններն ընտրում են այս ցուցահանդեսը` ներկայացնելու համարիրենց արտադրանքը և ինովացիոն մշակումները, քանի որ «ArmProd EXPO» ցուցահանդեսը նպաստում է բարձրորակ սննդամթերքի իրացմանը, կոմերցիոն արդյունավետությանը և ժամանակակիցփոփոխվող շուկային համապատասխանող նոր մոտեցումներ ու գործնական լուծումների հայտնաբերմանը:
Հատկանշական է, որ ոլորտի առաջատար ընկերությունների հետ միասին ցուցահանդեսին մասնակցում են նաև փոքր և միջին բիզնեսի ներկայացուցիչներ, ում արտադրանքը արդեն որոշակի տեղ էգրավում երկրի ներքին շուկայում, և «ArmProd EXPO» ցուցահանդեսը բացառիկ հնարավորություն է ընձեռում հանգամանորեն ցուցադրել սննդամթերքի ողջ տեսականին, առավել լիարժեքուսումնասիրել և ստանալ անհրաժեշտ տեղեկատվություն Հայաստանում և ողջ տարածաշրջանում գործող ֆիրմաների, կազմակերպությունների և ապրանքանիշերի մասին և ստանալ գործնականտեղեկատվություններ ու կանխատեսումներ շուկայի զարգացման մասին, գտնել շահավետ գործընկերներ կամ օտարերկրյա ներդրողներ: «ArmProd EXPO» ցուցահանդեսը նպաստում է նաևարտադրողների, դիստրիբյուտորների, բիզնես-խորհրդատուների, սպառողական շուկայի հետազոտողների անմիջական բանակցություններին սննդի ցանցերի մատակարարների հետ:
«ArmProd EXPO» ցուցահանդեսը ամբողջությամբ ընդգրկում է Հայաստանի սննդի շուկան և հատվածավորվում է թեմատիկ բաժինների` համախմբելով սննդամթերքի արտադրության ևվերամշակման գրեթե բոլոր ոլորտները խոշորագույն սննդի ցուցահանդեսում, և արտացոլում ներքին և արտաքին ագրոբիզնեսի զարգացման հիմնական միտումները:
Հոկտեմբերի 20 – ին «ArmProd EXPO 2012» ցուցահանդեսի շրջանակներում տեղի կունենա Հայաստանի խոշորագույն «Ագրոֆորումը»` նվիրված գյուղատնտեսության զարգացման և գյուղատնտեսական արտադրանքի արդյունաբերական վերամշակման հարցերին:

Специализированная международная выставка “ArmProd EXPO 2012” состоится 19 – 21 октября 2012г. в Ереване. Официальная церемония открытия выставки пройдет при участии Президента Республики Армения Сержа Саргсяна.
Организаторами Министерство сельского хозяйства Армении, Союз промышленников и предпринимателей (Работодателей) Армении и LOGOS EXPO Center.
Крупнейшая международная продовольственная выставка республики “ArmProd EXPO”, ставшая авторитетной и со сложившейся традицией, является главным событием, в котором ежегодно принимают участие ведущие производители, поставщики и дистрибьюторы продуктов питания и напитков.
Лидеры отечественной пищевой индустрии и ведущие армянские продовольственные фирмы выбирают эту выставку для презентации своих продуктов и инновационных разработок, так как выставка “ArmProd EXPO” способствует эффективной реализации качественных продуктов питания, коммерческой результативности и находит новые подходы и практические решения для современного меняющегося рынка.
Выставка “ArmProd EXPO ” полностью охватывает продовольственный рынок Армении и сегментируется на тематические разделы, объединяя в единую экспозицию все отрасли пищевой и перерабатывающей промышленности, и отражает ключевые тенденции развития отечественного и зарубежного агропромышленного комплекса.
20 октября, в рамках выставки “ArmProd EXPO 2012”, состоится крупнейший в Армении “Агрофорум”, посвященный вопросам развития сельского хозяйства и промышленной переработки сельхозпродукции под председательством премьер-министра Армении Тиграна Саркисяна.