2012թ-ի հոկտեմբերի 1-ից 5-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 75,445,948 ԱՄՆ դոլար 407.10 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 88,109,612 ԱՄՆ դոլար 408.53 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 11,190,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 407.70 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Նշված ժամանակահատվածում միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,850,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 408.29 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Սեպտեմբերի 24-30 ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 39.3 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 84.5 մլն ԱՄՆ դոլար, հաղորդում է ԿԲ մամուլի ծառայությունը:

С 1 по 5 октября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 75,445,948 долларов США по 407.10 драма/1 доллар США и продано 88,109,612 долларов США по 408.53 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 11,190,000 долларов США по 407.70 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,850,000 долларов США по 408.29 драма/1 доллар США.
С 24 по 30 сентября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 39.3 млрд драмов, а долларовых кредитов – 84.5 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.