ՀՀ կենտրոնական բանկի նախագահ Արթուր Ջավադյանը հոկտեմբերի 8-ից 12-ը աշխատանքային այցով մեկնում է Տոկիո՝ մասնակցելու Արժույթի միջազգային հիմնադրամի և Համաշխարհային բանկի խմբի կառավարիչների խորհուրդների 2012 թ. տարեկան ժողովին, ասվում է ԿԲ հաղորդագրության մեջ:
ԿԲ նախագահը կմասնակցի ԱՄՀ և ՀԲ Կառավարիչների խորհուրդների տարեկան հանդիպումների պլենար նիստերին, ԱՄՀ Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների հանդիպմանը:
Հանդիպումներ են նախատեսված Համաշխարհային բանկի գործադիր տնօրեն Ռուդ Տրեֆերսի, ԱՄՀ Մերձավոր Արևելքի և Կենտրոնական Ասիայի դեպարտամենտի տնօրեն Մասուդ Ահմեդի, ԱՄՀ Հոլանդիայի ենթախմբի երկրների մասով գործադիր տնօրեն Մեննո Սնելի, Միջազգային Ֆինանսական Կորպորացիայի փոխտնօրեն Դիմիտրիս Ցիցիրագոսի և Եվրոպայի ու Կենտրոնական Ասիայի գծով տնօրեն Թոմաս Տելմայի, Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի Թուրքիայի, Արևելյան Եվրոպայի, Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի գծով տնօրեն Օլիվյե Դեշամի հետ:

8 Октябрь 2012 - 14:40 AMT
Председатель Центрального банка Армении Артур Джавадян с рабочим визитом посетит Токио, где 8-12 октября примет участие в годовом собрании управляющих Всемирного банка и Международного валютного фонда.
Как отмечается в сообщении пресс-службы ЦБ РА, Артур Джавадян примет участие в пленарном заседании ВБ и МВФ, а также на встрече стран Голландской группы МВФ.
В рамках ежегодного заседания запланированы встречи с рядом высокопоставленных руководителей международных структур, среди которых исполнительный директор ВБ Руд Треферс, директор департамента Ближнего Востока и Центральной Азии МВФ Масуд Ахмед и другие.