10 Հոկտեմբեր 2012 - 07:56 AMT
Շինարարության ոլորտում անցկացված ստուգումների արդյունքում հայտնաբերվել է, որ շուրջ 200 մլն դրամ Հայաստանի պետբյուջեից «փոշիացվել է»: Այդ մասին, բացելով Հայաստանի կառավարության նիստը, հայտնել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
Նա հիշեցրել է, որ անցած շաբաթ այցելել է Շիրակի մարզ, որտեղ պետյուջեից 270 մլն դրամ էր հատկացվել Մեծ Մանթաշ գյուղի դպրոցի վերանորոգման համար, որը գտնվում է վթարայնության երրորդ աստիճանում: «Այդ ծախսերը մենք անիմաստ ենք անում, նման իրավիճակ է նաև Մասիսի թիվ 5 դպրոցում»,-ասել է նա: Տիգրան Սարգսյանը հավելել է, որ այդ գործերն ուղարկվել են Գլխավոր դատախազություն:
Վարչապետն ընդգծել է նաև, որ «մինչ օրս մենք բավարարվում էինք միայն հանձնարարականներով, այժմ մեղավորները անձնական պատասխանատվություն կկրեն»:

По итогам проведенных в сфере строительства проверок было выявлено, что более 200 млн драмов из госбюджета Армении было «распылено». Об этом, открывая заседание правительства Армении, сообщил премьер-министр РА Тигран Саркисян.
Он напомнил, что на прошлой неделе посетил Ширакскую область Армении, где из госбюджета было выделено 270 млн драмов на ремонт школы села Мец Манташ, которая находится в третьей степени аварийности. «Эти расходы мы делаем бессмысленно, такая ситуация была также выявлена и в Масисе, в школе номер 5», – сказал он. Тигран Саркисян добавил, что эти дела направлены в Генпрокуратуру.
В связи с этим премьер подчеркнул, что «до сих пор мы довольствовались лишь поручениями, сейчас виновные будут нести личную ответственность».