Հոկտեմբերի 15-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 2,1 մլն դրամի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 408,75 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 408,75 դրամ:
Միաժամանակ, հոկտեմբերի 15-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407.91 դրամ` հոկտեմբերի 12-ի համեմատ ավելանալով 0.25 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 528.73 դրամ` ավելանալով 0.04 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0.02 կետով` մինչև 13.17 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 15 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 2,1 млн. драмов по среднему курсу 408,75 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 408,75 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 15 октября составил 407,91 драма, увеличившись по сравнению с 12 октября на 0.25 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 528,73 драма, увеличившись на 0.04 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.02 – до 13,17 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.