16 Հոկտեմբեր 2012 - 10:39 AMT
ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության ղեկավարի կարծիքով այսօր Հայաստանում ընտրությունների մեխանիզմ գոյություն չունի, այն, ինչ որ կատարվեց մայիսի 6-ին, շուլերական խաղ էր, զանգվածային ընտրակեղծարարություն:
Լևոն Զուրաբյանի խոսքերով, իրենք չեն մրցակցում թեկնածուների հետ, իրենց հիմնական հակառակորդը այն ընտրակեղծարար մեքենան է, որը գործում է Հայաստանում:
«Այս ռեժիմի հիմնական զենքը դարձել է ժողովրդի հուսալքումը: Ժողովուրդը հոգնել է կեղծված ընտրություններից: Արտագաղթը թափ է ստացել նաև հենց այս խնդիրների պատճառով»,-ասաց Լ. Զուրաբյանը` այս պայմաններում առանցքային համարելով արմատական վերափոխման անհրաժեշտությունը, որի համար իրենց կուսակցությունը հանդես է գալիս առաջարկներով:
«Մենք պետք է մի այնպիսի վերափոխում կատարենք, որը կվերադարձնի ժողովրդի վստահությունը»,-լրագրողներին ասաց ՀԱԿ ներկայացուցիչը:

По мнению руководства фракции АНК НС РА, на сегодня в Армении не существует механизма выборов, и то, что произошло 6 мая, было лишь шулерской игрой, массовой выборной фальсификацией.
По словам Левона Зурабяна, они не соперничают с кандидатами , их основной противник – это режим, который сегодня руководит Арменией.
“Основным оружием этого режима стало отчаяние народа. Народ Армении устал от фальсифицированных выборов. Эмиграция в Армении получила новый импульс, безвыходное положение окутало народ. Нам необходимо коренное изменение, которое вернет веру народу”, – сказал Зурабян.
“Мы должны осуществить такие перемены, которые способны вернуть доверие народа. Власти не готовы к свободным, справедливым выборам, ценой ослабления нашего государства они хотят сохранить свое место”, – сказал в беседе с журналистами представитель АНК.