Ամերիաբանկը ֆիզիկական անձանց առաջարկում է նոր ավանդային ակցիա` «Ճանաչիր փողի արժեքը»:
Դեռևս 2010թ. բանկը հանդես էր եկել նմանօրինակ ակցիայով, որը լայն արձագանք էր ստացել հանրության շրջանում: Նոր ակցիան գործելու է մինչև սույն թվականի դեկտեմբերի 30-ը: «Ճանաչիր փողի արժեքը» ակցիայի պայմանները ներկայացվում են ոչ թե ավանդական` տոկոսադրույքների տեսքով, այլ որպես տարեվերջում ստացման ենթակա ընդհանուր գումարի և ավանդատուի կողմից ներդրվող գումարի տարբերություն:
Ըստ ներդրված արժույթների` համապատասխան գումարների տարեկան արժեքը հետևյալն է. 100 ԱՄՆ դոլարն արժե 93.68 ԱՄՆ դոլար, 100 եվրոն արժե 94.71 եվրո, 1,000 ՀՀ դրամը` 903.26 ՀՀ դրամ: Ավանդատուները հնարավորություն կունենան ավանդի ներդրման պահին ստանալ ներդրվող գումարի և մեկ տարի անց ստացման ենթակա գումարի տարբերությունը: Ի դեպ, նշված տարբերությունը հարկված է օրենսդրությամբ սահմանված կարգով և հանդիսանում է ավանդատուի տարեկան տոկոսային եկամտաբերությունը:
«Ճանաչիր փողի արժեքը» ավանդը ստեղծում է նաև լրացուցիչ հնարավորություններ ավանդատուի համար. վճարային քարտի ստացում` առանց 2 տարվա տարեկան սպասարկման միջնորդավճարի գանձման, քարտով վարկային գծի ստացում` ինչպես մարման արտոնյալ ժամկետով, այնպես էլ վարկային գծի մարման ժամանակացույցով:
Ամերիաբանկը շարունակում է պատշաճ ուշադրություն ցուցաբերել ֆիզիկական անձանց մատուցվող ծառայությունների փաթեթի մշակմանը, ճկուն սակագնային համակարգի ներդրմանը: Բանկինկատմամբ օրեցօր աճող հասարակության վստահությունը, ինչպես նաև ֆիզիկական անձանց համար նախատեսված ժամկետային ավանդների մշտապես համալրվող տեսականին նպաստում ենԱմերիաբանկի ֆիզիկական անձանց ավանդների կայուն աճին:
Բանկի ֆիզիկական անձանց ժամկետային ավանդների ծավալը ընթացիկ տարվա 9 ամսվա արդյունքներով աճել է նախորդ տարվա նույն ժամանակաշրջանի համեմատությամբ 27 %-ով, իսկ տարվա սկզբի համեմատությամբ` 24 %-ով և 30.09.12թ. դրությամբ կազմել է ավելի քան 42 մլրդ դրամ, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

ЗАО «Америабанк» предлагает физическим лицам новую депозитную акцию «Знай цену деньгам». Банк напоминает, что еще в 2010 году была проведена аналогичная акция, которая получила широкий отклик среди общественности.
Новая акция будет действовать до 30 декабря 2012 года. «Условия акции представляются не в традиционной форме – в виде процентных начислений, а в виде подлежащей к получению в конце года вкладчиком общей суммы с учетом стоимости соответственно сниженных процентных ставок», – отмечается в сообщении пресс-службы банка.
В зависимости от вложенной валюты, годовая стоимость соответствующих сумм исчисляется следующим образом: 1000 драмов стоит 903,26 драмов, $100 – $93,68, а 100 евро – 94,71 евро (с учетом сниженного налога на прибыль). При этом вкладчики смогут в момент оформления депозита получить разницу между вкладываемой и подлежащей выплате через год суммой. Причем эта разница облагается налогом в качестве процентного дохода вкладчика, согласно установленному законодательством порядку.
По итогам 9 месяцев текущего года объем вкладов физических лиц в «Америабанке» достиг 42 млрд. драмов, увеличившись с начала года на 24%, а в сравнении с данными на 30 ноября 2009 года данный показатель увеличился на 27%.