Հոկտեմբերի 16-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 1,650 մլն դրամի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 407,00 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 407,00 դրամ:
Միաժամանակ, հոկտեմբերի 16-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,69 դրամ` հոկտեմբերի 15-ի համեմատ կրճատվելով 0,22 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 530,32 դրամ` ավելանալով 1,59 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,01 կետով` մինչև 13,18 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

16 Октябрь 2012 - 12:00 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 16 октября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 1,650 млн. драмов по среднему курсу 407,00 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 407,00 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 16 октября составил 407,69 драма, сократившись по сравнению с 15 октября на 0.22 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 530,32 драма, увеличившись на 1.59 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.01 – до 13,18 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.