«Միջազգային օդանավակայաններ-Արմենիա» ՓԲԸ-ն՝ «Զվարթնոցը» 4:30-ին վերսկսել է «Արմավիա» ավիափոխադրողի չվերթերի սպասարկումը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում հայտնել է օդանավակայանի մամլո քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանը: «Ընկերությունը 90 մլն դրամ է փոխանցել օդանավակայանին, վաղը 11:00-ին պարզ կդառնա Հայաստանի ազգային ավիափոխադրողի չվերթերի սպասարկման հետ կապված հետագա իրավիճակը»,-հավելել է նա:
Ինչ վերաբերում է «Արմավիայի» հայտարարությանն այն մասին, թե «Զվարթնոցում» իբր չեն հավանել «Արմավիայի» նոր բաժնետերին, ապա Գևորգ Աբրահամյանն ասել է, որ օդանավակայանը տեղեկություն չունի այն մասին, թե ով է նոր բաժնետերը: «Մենք ինքներս կցանկանայինք իմանալ, թե ով է նոր բաժնետերը, ընկերության հետ հարաբերությունները հստակեցնելու համար»,-ասել է նա:
Հայաստանի ազգային ավիափոխադրող «Արմավիա» ավիաընկերությունը չի հաղորդում, թե ով է ընկերության նոր բաժնետերը: «Դա կոմերցիոն գաղտնիք է, երբ ժամանակը գա, մենք կհայտարարենք այդ մասին»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել են «Արմավիայում»:

17 Октябрь 2012 - 13:19 AMT
ЗАО «Международные аэропорты – Армения» («Звартноц») 4:30 возобновило обслуживание рейсов авиакомпании «Армавиа». Об этом в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net сообщил пресс-секретарь аэропорта Геворг Абрамян. «Компания перечислила 90 млн драмов аэропорту, завтра в 11:00 будет ясна дальнейшая ситуация с обслуживанием рейсов Национального авиаперевозчика Армении», – добавил он.
Что же касается заявления «Армавиа» о том, что «Зварноцу» якобы не нравиться новый акционер», он отметил, что аэропорт не владеет информацией о новом акционере. «Мы и сами хотели бы узнать, кто он, чтобы уточнить дальнейшее отношения с авиакомпанией», – подчеркнул он.
В национальном авиаперевозчике Армении – авиакомпании «Армавиа» не сообщают, кто является новым акционером авиакомпании. “Это коммерческая тайна, когда придет время, мы об этом объявим”, – сообщили корреспонденту PanARMENIAN.Net в “Армавиа”.