18 Հոկտեմբեր 2012 - 09:44 AMT
2012թ. 3-րդ եռամսյակում «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն գրանցել է հիմնական ցուցանիշների աճ` 2011թ. միևնույն ժամանակահատվածի համեմատ: 30.09.2012թ. դրությամբ բանկի ընդհանուր ակտիվները կազմել են 112.3 մլրդ ՀՀ դրամ, որի աճը 30.09.2011թ. համեմատ կազմել է 30.0 մլրդ ՀՀ դրամ կամ 36.5%: Հաճախորդներին տրված վարկերն ու այլ փոխառությունները կազմել են 88.4 մլրդ ՀՀ դրամ` 2011թ. միևնույն ժամանակահատվածի համեմատ ավելանալով 24.4 մլրդ ՀՀ դրամով կամ 38.1%-ով:
Բանկի ընդհանուր պարտավորությունները 30.09.2012թ. դրությամբ կազմել են 95.8 մլրդ ՀՀ դրամ` 30.09.2011թ. համեմատ ավելանալով 28.9 մլրդ ՀՀ դրամով կամ43.3%-ով: Հաճախորդների հանդեպ ունեցած պարտավորությունները կազմել են 40.9 մլրդ ՀՀ դրամ` ավելանալով 15.2 մլրդ ՀՀ դրամով կամ 59.1%-ով: Ընդ որում` իրավաբանական անձանց միջոցները կազմել են 16.4 մլրդ ՀՀ դրամ` գրանցելով 6.7 մլրդ ՀՀ դրամի կամ 69.1% աճ, իսկ ֆիզիկական անձանց միջոցները` 24.5 մլրդ ՀՀ դրամ` գրանցելով 8.5 մլրդ ՀՀ դրամի կամ 53.1% աճ:
30.09.2012թ. դրությամբ բանկի ընդհանուր կապիտալը կազմել է 16.5 մլրդ ՀՀ դրամ, որը 30.09.2011թ. ցուցանիշի համեմատ աճել է 1.1 մլրդ ՀՀ դրամով կամ 7.0%-ով, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

18 Октябрь 2012 - 09:43 AMT
В третьем квартале 2012 года «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» зафиксировал рост основных показателей
В третьем квартале 2012 года ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» зафиксировал рост основных показателей по сравнению с тем же периодом 2011 года. По положению на 30 сентября 2012г. общие активы ЗАО “Арэксимбанк-группа Газпромбанка” составили 112.3 млрд. драмов. Рост по сравнению с 30.09.2011г. составил 30.0 млрд. драмов или 36.5%. Кредиты и прочие займы, выданные клиентам, составили 88.4 млрд драмов, увеличившись по сравнению с тем же периодом 2011 года на 24.4 млрд. драмов или на 38.1%.
Общие обязательства банка составили 95.8 млрд. драмов, увеличившись по сравнению с 30.09.2011г. на 28.9 млрд. драмов или на 43.3%. Обязательства по отношению к клиентам составили 40.9 млрд. драмов, увеличившись на 15.2 млрд. драмов или на 59.1%. При этом, средства юридических лиц составили 16.4 млрд. драмов, увеличившись на 6.7 млрд. драмов или на 69.1%, а средства физических лиц – 24.5 млрд. драмов, увеличившись на 8.5 млрд. драмов или на 53.1%.
Общий капитал банка составил 16.5 млрд. драмов, что выше прошлогоднего оказателя на на 1.1 млрд. драмов или на 7.0%, сообщает пресс-служба банка.