Հոկտեմբերի 24-26-ը Երևանում, կառավարության ընդունելությունների տանը կանցնի «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2012» 5-րդ հոբելյանական ցուցահանդեսը:
Ռուս-հայկական «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2012» ցուցահանդեսը նախատեսված է էներգետիկայի, մեքենաշինության, մետալուրգիայի, շինարարության, տրանսպորտի, հեռահաղորդակցությունների, ապահովագրության, գյուղատնտեսության, բժշկության, կրթության, լեռանահանքային արդյունաբերության ոլորտների մասնագետների համար:
Ցուցահանդեսի և համաժողովի շրջանակներում տեղի կունենան հետևյալ միջոցառումները՝ բանավիճային հարթակներ. «ԵվրԱզԷՍ»՝ նվաճումներն ու հեռանկարները», «Մաքսային միություն, միասնական տնտեսական տարածք, ԱՊՀ Ազատ առևտրի գոտի. ազգային տնտեսությունների աճի կետեր համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամ», «Եվրասիական տնտեսական միություն. Գաղափարից մինչև իրականացում»:
Կլոր սեղաններ կանցնեն ՀՀ տրանսպորտի և կապի, էներգետիկայի ու բնական պաշարների, գյուղատնտեսության, առողջապահության, կրթության ու գիտության նախարարություններում:
Տեղի կունենա նաև «Կեղծ ապրանքներից արտադրողի և սպառողի պաշտպանության ակտուալ հարցերը» թեմայով կլոր սեղանը: Ցուցահանդեսին կմասնակցեն շուրջ 100 արդյունաբերական ձեռնարկություններ ՌԴ 35 շրջաններից, ինչպես նաև հայկական ընկերություններ:
Ցուցահանդեսին մասնակցում են «ԳեոՊրոՄայնինգ», «Ռոսագրոլիզինգ», «Ռուսական ավտոբուսներ՝ ԳԱԶ գրուպ» «ՀԿԵ», «Ավանգարդ», «Դոզա-Ագրո», «Պրոտոն Օրյոլ», «Վարան Գրուպ», «ՅուգՄաշՀոլդինգ», HESS Group, «Զլատոուստի զենքի ընկերություն», «Զլատդեկոր» և բազում այլ ընկերություններ:
Ցուցահանդեսի կազմակերպիչներն են «Զարուբեժ-Էքսպո» ԲԲԸ-ն և «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնը: Միջոցառումն անցնում է ՌԴ ԱԱՊ, ՌԴ Պետդումայի ու ՌԴ նախարարությունների աջակցությամբ, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության, ԱԺ, Հայաստանում Ռուսաստանի առևտրային ներկայացուցչություն և ՌԴ-ում Հայաստանի ներկայացուցչության ու երկու երկրների գործարար շրջանակների աջակցությամբ:

20 Октябрь 2012 - 06:50 AMT
Пятая юбилейная российско-армянская промышленная выставка «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2012» пройдет 24-26 октября в Ереване
Пятая юбилейная российско-армянская промышленная выставка «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2012» пройдет 24 по 26 октября 2012 года в Доме приемов правительства Армении.
Российско-армянская промышленная выставка «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2012» на протяжении пяти лет служит ориентиром для профессионалов в сфере энергетики, машиностроения, металлургии, строительства, транспорта, телекоммуникаций, страхования, сельского хозяйства, медицины, образования и горнодобывающей промышленности.
В рамках выставки и форума пройдут следующие мероприятия: Дискуссионные площадки: «ЕврАзЭС: достижения и перспективы»;: «Таможенный союз, Единое экономическое пространство; Зона свободной торговли СНГ: точки роста национальных экономик в условиях мирового финансового кризиса», «Евразийский экономический союз: от идеи к реализации».
Круглые столы пройдут в Министерствах Армении: транспорта и связи, энергетики и природных ресурсов, сельского хозяйства, здравоохранения, науки и образования.
Состоится также круглый стол: «Актуальные вопросы по защите производителей и потребителей от поддельной и контрафактной продукции».
В выставке примут участие представители уже более ста промышленных предприятий из 35 регионов России и многие компании Армении. Среди них такие ключевые компании своей отрасли как:ГеоПроМайнинг, Росагролизинг, Русские автобусы – Группа ГАЗ, Южно-Кавказская железная дорога, Авангард, Доза-Агро, Ледел, Протон Орел, Варан Групп, ЮгМашХолдинг, HESS Group, Владикавказский вагоноремонтный завод им. С.М. Кирова, Ленгипротранс, Информнаука, Экспозиция предприятий Самарской области, Златоустовская оружейная компания, Златдекор, Загорский опытный завод пластмасс, ЗЗБО, НИЦПВ, ПО Гормаш, УралИнструментИмпЭкс, Армяно-Белорусский торговый дом «Ар-Бе», ТулаТИСИЗ, АDEM, Златдекор, ПАНХ, KROHNE, Котайк, МультиАгро, МультиГрупСтоун, T{AA? Акварина, Нор Арстх, ЕКВВК и многие другие.
Организатором выставки «EXPO-RUSSIA ARMENIA 2012» выступает ОАО «Зарубеж-Экспо» и Концерн «Мульти Груп». Мероприятие проводится под официальным патронатом ТПП России, при поддержке Государственной Думы РФ, МИД и отраслевых министерств России, а также Правительства, Национального Собрания Армении, Торгпредства России в Армении и Армении в России и деловых кругов обеих стран.