22 Հոկտեմբեր 2012 - 08:24 AMT
Մինչև տարեվերջ «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը» մտադիր է հասցնել վարկային պորտֆելը մինչև 90 մլրդ դրամի
«Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մտադիր է մինչև 2012թ. տարեվերջ ավելացնել վարկային պորտֆելը (ներառյալ վարկային գծերը) մինչև 90.0 մլրդ ՀՀ դրամի` ապահովելով տվյալ ցուցանիշի 20.5%-ից ավելի տարեկան աճ: 2012 թվականի հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ բանկի կողմից տրված վարկերի ընդհանուր ծավալը (ներառյալ վարկային գծերը) կազմել է 88.4 մլրդ ՀՀ դրամ (ակտիվների 78.7%-ը)` գրանցելով 18.3% աճ վերջին 9 ամիսների ընթացքում:
2012թ. 9 ամիսների արդյունքներով «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն ապահովել է վարկային պորտֆելի (ներառյալ վարկային գծերը) 18.3% աճ` հասցնելով այն 88.4 մլրդ ՀՀ դրամի:
Բանկի վարկային պորտֆելի (ներառյալ վարկային գծերը) ծավալը ընդհանուր ակտիվների կառուցվածքում կազմել է 78.7%: Ընդ որում` 9 հաշվետու ամիսներում բանկի ընդհանուր ակտիվներն ավելացել են 17.1%-ով` 2012թ. հոկտեմբերի 1-ի դրությամբ բացարձակ արտահայտությամբ կազմելով 112.3 մլրդ ՀՀ դրամ, հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը:

22 Октябрь 2012 - 08:20 AMT
«Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» планирует нарастить кредитный портфель до 90 млрд. драмов до конца 2012 года
ЗАО «Арэксимбанк-Группа Газпромбанка» планирует до конца 2012 года увеличить кредитный портфель (включая кредитные линии) до 90 млрд. драмов, обеспечив годовой рост данного показателя на уровне свыше 20.5%.
На 1 октября 2012 года общий объем выданных банком кредитов (включая кредитные линии) составил 88.4 млрд. драмов (78.7% от активов), с ростом за 9 месяцев – на 18.3%.
«По итогам 9 месяцев 2012 года ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» обеспечил рост кредитного портфеля (включая кредитные линии) на 18.3% – до 88.4 млрд драмов», – говорится в сообщении пресс-службы банка.
В структуре общих активов на долю кредитного портфеля (включая кредитные линии) пришлось 78.7%. При этом за отчетные 9 месяцев общие активы банка возросли на 17.1%, составив в абсолютном выражении на 1 октября 2012г. 112.3 млрд. драмов.