Հոկտեմբերի 23-ին «Արմենիա միջազգային օդանավակայաններ» ընկերությունը կրկին դադարեցրել է «Արմավիա» ընկերության չվերթերի սպասարկումը: «Արմենիա միջազգային օդանավակայններ» ընկերության մամլո քարտուղար Գևորգ Աբրահամյանը հայտարարել է, որ «Արմավիայի» պարտքը կազմում է 3 մլն 3 հազար դոլար, ինչն, ըստ պայմանագրի կրկին գերազանցում է պարտքի թույլատրելի չափը մեկ միլիոն դոլարով:
«Արմավիայում» հավաստիացնում են, որ ավիաընկերությունն ամեն օր վճարումներ է կատարում պարտքի մարման ուղղությամբ:
Ավելի վաղ ավիաընկերությունում պնդում էին, որ «Զվարթնոցի» ղեկավարությանը դուր չի եղել ավիաընկերության նոր բաժնետերը: «Զվարթնոցում» արդեն պնդում են, որ չվերթների սպասարկումը դադարեցվել է պարտքերի պատճառով. Ընկերության պարտքի չափը գերազանցել է նախօրոք համաձայնեցված գումարն ավելի քան 1 մլն դրամով, իսկ «Արմավիայի» ընդհանուր պարտքը կազմում է 3.360 մլն դոլար:

23 October 2012 - 10:01 AMT
As the airport’s spokesman Gevorg Abrahamyan noted, the air company’s debt again totals USD 3 mln 3 thous, which, according to the agreement, exceeds the permissible amount.
Armavia, in turn, noted that it is paying its debts to the airport on daily basis.
Earlier, Armavia conditioned the suspension of Zvartnots airport’s services to the air company by the airport’s disapproval of the new shareholder.
Meanwhile, Zvartnots noted the national carrier’s debts as the main reason behind the airport’s decision to halt servicing of the air company flights. The amount of Armavia’s debt exceeded the sum agreed on for over $1 million, bringing the total debt to $3,360 million.
As Armenian media outlets reported earlier, either owner of Zvartnots airport, Argentinean Armenian entrepreneur Eduardo Eurnekian, or Armenian president’s son-in-law Mikael Minasyan planned to purchase Armavia. However, Eurnekian denied the rumors later.