23 Հոկտեմբեր 2012 - 14:33 AMT
ԱՄՆ Միջազգային զարգացման գործակալության (EDMC/USAID) «Ձեռնարկությունների զարգացման և շուկայի մրցունակության» ծրագիրը հոկտեմբերի 24-ին կիրականացնի «Նոր հնարավորություններ փոքր բիզնեսի ֆինանսավորման համար» խորագրով ներկայացում:
Միջոցառման ընթացքում կներկայացվեն փոքր և միջին բիզնեսի համար մշակվող ինովացիոն վարկային պրոդուկտները, հաղորդում է USAID-ի մամուլի ծառայությունը:
Միջոցառմանը կմասնակցեն ծրագրի գործընկեր ֆինանսական հաստատությունները`Արարատբանկ, Յունիբանկ, Հայբիզնեսբանկ, Գուդ Կրեդիտ ունիվերսալ վարկային կազմակերպություն, ինչպես նաև ՀՀ կառավարության և Հայաստանում միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչները:
EDMC/USAID հնգամյա ծրագիրն ուղղված է Հայաստանում բիզնես միջավայրի և փոքր ու միջին ձեռնարկությունների զարգացմանը: Ծրագրի նպատակն է բարձրացնել Հայաստանում զբաղվածության և եկամուտների մակարդակը` խթանելով արտահանման ներուժ ունեցող արժեքի շղթաների զարգացումը:

Агентство США по международному развитию (EDMC/USAID) 24 октября презентует новые продукты в рамках Программы развития предприятий и конкурентоспособности рынка.
В ходе презентации на тему «Новые возможности для финансирования малого бизнеса» будут представлены инновационные кредитные продукты, разрабатываемые для малого и среднего бизнеса, сообщает пресс-служба USAID.
В мероприятии примут участие представители финансовых учреждений-партнеров программы – «Араратбанк», «Юнибанк», «Армбизнесбанк», универсальная кредитная организация «Гуд Кредит», а также представители правительства Армении и действующих в стране международных организаций.
Пятилетняя программа EDMC/USAID направлена на развитие деловой среды и малого и среднего бизнеса Армении. Ее целью является повышение уровня занятости и доходов в Армении, путем стимулирования развития цепочки ценностей с экспортным потенциалом.