24 Հոկտեմբեր 2012 - 16:34 AMT
Իրանում առաջին անգամ կանցկացվեն ազգային կիբերվարժանքներ: Այս մասին հաղորդել է Իրանի պասիվ պաշտպանության կազմակերպության ղեկավար, գեներալ Հոլամ Ռեզա Ջալալին` Պասիվ պաշտպանության շաբաթվան նվիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ: Պասիվ պաշտպանության շաբաթը կմեկնարկի հոկտեմբերի 27-ին:
Ըստ նրա, վարժանքները կանցկացվեն երկրի 5-6 հիմնական շրջաններում, որոնց նպատակը կլինի հնարավոր կիբերհանցագործությունների կանխարգելումը, հաղորդում է PressTV-ն:
Ավելի վաղ Ջալալին հայտարարել էր Իրանորւմ կիբերհարձակումներից պաշտպանվելու անհրաժեշտ ենթակառուցվածքի ստեղծման մասին:

В Иране впервые пройдут национальные киберучения. Об этом сообщил глава организации пассивной обороны Ирана бригадный генерал Голам Реза Джалали на пресс-конференции, посвященной Неделе пассивной обороны, которая начнется 27 октября.
По его словам, учения пройдут в 5-6 основных регионах страны с целью предотвращения возможных кибератак, сообщает PressTV.
Ранее Джалали сообщал о создании в Иране необходимой инфраструктуры для защиты от кибератак.
Отметим, что в последнее время Иран стал мишенью кибернападений, осуществляемых с целью саботирования ядерной программы страны. Иран предпринял ответные меры и создал штаб-квартиру по киберзащите стратегических объектов государства.