25 Հոկտեմբեր 2012 - 11:35 AMT
Ռուսական շուկան համեմատելի չէ հայկականի հետ կապիտալի ներհոսքի ծավալներով, քանի որ հսկայական է ու ունի մեծ հնարավորություններ, հայտարարել է էկոնոմիկայի նախարար Տիգրան Դավթյանը՝ ելույթ ունենալով հոկտեմբերի 25-ին կառավարության մամուլի կենտրոնում: Ըստ նրա, տարեկան կապիտալի ներհոսքը Հայաստան կազմում է շուրջ 700 մլն-1 մլրդ դոլար:
«Կապիտալի արտահոսքը լավ է, եթե բիզնեսն ընդլայնվում է, և խոսքը չի գնում այստեղ բիզնեսը փակելու ու այլ երկիր այն տեղափոխելու մասին: Դա նորմալ երևույթ է, երբ կապիտալը գնում է Ռուսաստան և Վրաստան: Կարծում եմ, ոչ ոք չի զարմանում, երբ բելգիացին ներդրումներ է անում Նիդերլանդներում և հակառակը»,-ասել է նա:

Российский рынок не сравним с армянским по объему притока капитала, поскольку он огромен и имеет большие возможности, заявил министр экономики Армении Тигран Давтян, выступая 25 октября в пресс-центре правительства Армении. По его словам, ежегодный приток капитала в Армению составляет порядка 700 млн-1млрд долларов.
«Отток капитала хорош, если имеет место расширение бизнеса, и речь здесь не идет о том, чтобы закрыть бизнес здесь и идти в другую страну. Это нормальное явление, когда капитал идет в Россию и Грузия. Думаю, никто не удивляется, если бельгиец делает инвестиции в Нидерландах или наоборот», – добавил он.