Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 78,470,764 ԱՄՆ դոլար 404.95 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 91,368,867 ԱՄՆ դոլար 406.12 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 10,280,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.32 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 600,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 405.69 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Հոկտեմբերի 15-21 ընկած ժամանակահատվածում բանկերի կողմից դրամով տրամադրված վարկերի ծավալը կազմել է 30.9 մլրդ դրամ, իսկ ԱՄՆ դոլարով տրամադրված վարկերի ծավալը՝ 49.9 մլն ԱՄՆ դոլար:

С 22 по 26 октября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 78,470,764 долларов США по 404.95 драма/1 доллар США и продано 91,368,867 долларов США по 406.12 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 10,280,000 долларов США по 405.32 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 600,000 долларов США по 405.69 драма/1 доллар США.
С 15 по 21 октября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 30.9 млрд драмов, а долларовых кредитов – 49.9 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.