Նոյեմբերի 1-10-ը Իրաքի Դաշնային Հանրապետության Բաղդադ քաղաքում կկայանա BAGHDAD 39th INTERNATIONAL TRADE FAIR ցուցահանդեսը:
Հայկական ընկերությունները առաջին անգամ իրենց մասնակցությունը կցուցաբերեն սույն միջոցառմանը: Նշյալ միջոցառումը հնավորություն կընձեռի հայ գործարարներիններկայացելու իրենց ներդրումային և գործարար առաջարկները, ինչպես նաև կնպաստի առևտրատնտեսաական հարաբերությունների զարգացմանը: Ցուցահանդեսի ընթացքում հայ գործարարները հանդիպումներ կունենան նաև մասնավոր և պետական մարմնի ներկայացուցիչների հետ, հայտնում է Հայաստանի զարգացման գործակալությունը: Ցուցահանդեսին մասնակցում են հետևյալ ընկերությունները` Վեդիշին (շինարարություն), Եվրոստան-Ույուտ (շինարարություն) , Վեյա (բազմաբնույթ առևտուր), Քարոլինա գրուպ (սննդի վերամշակում), Եվրոթերմ (հյութերի արտադրություն), Հայասի, Էներգիայի գիտական հետազոտության ինստիտուտ, Արմռուսգազպրոմ, Զարգացման հայկականգործակալություն, Ինտերնեյշնլ Մասիս տաբակ, Բամո գրուպ (շինարարություն), «Արտֆուդ» Արտաշատի պահածոների գործարան:

Армянские компании впервые примут участие в выставке BAGHDAD 39th INTERNATIONAL TRADE FAIR, которая пройдет 1-10 ноября в Ираке.
«Участие в выставке позволит армянским предпринимателям представить свои инвестиционные и бизнес-предложения, а также будет содействовать развитию торгово-экономических отношений», – говорится в сообщении пресс-службы Армянского агентства развития. В ходе мероприятия предприниматели встретятся с представителями частного и государственного сектора Ирака.
На выставке в Багдаде примут участие такие армянские компании, как «Ведишин» и «Евростан-Уют» (строительство), «Вейя» (торговля), «Каролина груп» (переработка продуктов питания), «Артфуд» – Арташатский консервный завод, завод по производству напитков «Евротерм» и другие.