Բացելով ՀՀ կառավարության նիստը՝ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը հայտնեց, որ ավելի վաղ կոռուպցիայի դեմ պայքարի հարցերը քննարկվել են հանրապետության նախագահի մոտ: «Ընթացիկ վիճակը մեզ չի գոհացնում: Վաղը ես խորհրդակցության եմ հրավիրելու Կոռուպցիայի դեմ պայքարի խորհրդի անդամներին այդ ոլորտում առկա խնդիրներին լուծում տալու նպատակով»,-ասել է նա:
Միաժամանակ նա հանձնարարել է ՀՀ կառավարության աշխատակազմի ղեկավար Դավիթ Սարգսյանին տեղեկություններ տրամադրել այն մասին, թե որ հասարակական կազմակերպությունների հետ են համագործակցում պետական կառույցները կոռուպցիայի հետ կապված խնդիրները լուծելու համար»,-ասել է վարչապետը:
Ավելին, Տիգրան Սարգսյանը կարևորել է ընդդիմադիր ուժերի, ինչպես նաև միջազգային կազմակերպությունների մասնակցությունն այդ խնդրի լուծման գործին:

1 Ноябрь 2012 - 07:25 AMT
Открывая заседание правительства Армении, премьер-министр Тигран Саркисян сообщил, что у президента республики ранее были обсуждены вопросы, связанные с коррупцией. “Текущая ситуация не удовлетворяет нас. Завтра я соберу совещание Совета по борьбе с коррупцией для решения проблем в этой сфере”, – сказал он.
Одновременно он поручил представить руководителю аппарата правительства РА Давиду Саргсяну информацию о том, с какими общественными организациями госструктуры сотрудничают для решения проблем, связанных с коррупцией. «Гражданское общество также должно быть вовлечено в борьбу с коррупцией», – подчеркнул премьер.
Более того, Тигран Саркисян придал важность вовлечению и оппозиционных сил для решения этих проблем, а также участию международных организаций.