Երևանի քաղաքապետարանն այսօր ներկայացրեց iYerevan.am կայքը: Ինչպես մամուլի ասուլիսում նշեց զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչության պետ Արմեն Հարությունյանը, կայքը նպատակ ունի նպաստելու մայրաքաղաքի խնդիրների լուծմանն ու նորարար առաջարկների քննարկմանը:
Երևան քաղաքի կառավարման տեխնոլոգիաների կենտրոնի տնօրեն Սարգիս Մանուկյանն իր հերթին տեղեկացրեց, որ կայքը ունի առաջարկների և հուզող խնդիրների ներկայացման բաժիններ, ինչպես նաև կարելի է ծանոթանալ Երևանի քաղաքապետարանի կողմից իրականացվող ընթացիկ կամ արդեն իրականացված ծրագրերին: «Կայքն ունի նաև քննարկումների բաժին, որտեղ նույնպես կարող են ներկայացվել և դիտարկվել զանազան առաջարկներ, որոնք ուղղված կլինեն Երևանն ավելի լավն ու սիրելին դարձնելու համար»,- ասաց նա:
Քաղաքապետարանի արտաքին ձևավորման և գովազդի վարչության պետ Արազ Բաղդասարյանը հավելեց, որ iYerevan.am կայքում տեղ կգտնեն նաև քաղաքապետարանի կողմից անցկացվող մրցույթների հայտարարությունները: «Այդպես այս տարվա նոյեմբերի 15-ից մինչև 2013թ. փետրվարի 1-ը կհայտարարվի երեք մրցույթ` Երևան քաղաքի արտաքին ձևավորման հայեցակարգի մրցույթ, գովազդային հայեցակարգի կազմակերպման մրցույթ և Երևան քաղաքի զբոսաշրջային տարբերանշանի մրցույթ»,- ասաց նա` հավելելով, որ քաղաքապետարանը կողջունի ցանկացած նախագծի առաջարկ, և եթե այն իսկապես արժեք ներկայացնի, ապա կարող է քննարկվել քաղաքապետարանում և դրական որոշման դեպքում կստանա ընթացք:

1 Ноябрь 2012 - 14:45 AMT
Мэрия Еревана сегодня, 1 ноября представила сайт iYerevan.am. Как отметил во время пресс-конференции начальник управления мэрии Еревана по вопросам развития и инвестиционным программам Армен Арутюнян, цель сайта – содействие решению проблем столицы и обсуждение инновационных предложений.
Начальник Центра управления технологий при мэрии Еревана Саркис Манукян в свою очередь сообщил, что на сайте есть раздел для представления предложений и проблем, интересующих пользователей. На сайте можно ознакомиться с программами мэрии, как уже реализованными, так и находящимися на стадии реализации.
Начальник управления внешнего оформления и рекламы мэрии Еревана Араз Багдасарян добавил, что на сайте iYerevan.am также будут размещены и объявления о конкурсах, проводимых мэрией. Он добавил, что предложение любого проекта, которое представит интерес, может быть обсуждено в мэрии Еревана и принято в случае положительного заключения.