5 Նոյեմբեր 2012 - 08:53 AMT
Նոյեմբերի 5-ին Ծաղկաձորում մեկնարկել է վնասված բեռնափոխադրումների փոխհատուցման խնդրահարույց հարցերի քննմանը նվիրված խորհրդակցության մասնակիցների աշխատանքը, որը կշարունակվի մինչ նոյեմբերի 7-ը: Խորհրդակցությանը մասնակցելու են ավելի քան 80 պատվիրակներ` ներկայացուցիչներ Վրաստանի, ԱՊՀ և Բալթյան երկրների երկաթուղային վարչություններից, հայտնում է ՀԿԵ մամուլի ծառայությունը:
Հայցադիմումային խորհրդակցության ժամանակ քննարկվելու են վնասված բեռների փոխադրման փոխհատուցման պահանջները, որոնք վեճեր են հրահրում նշված երկրների երկաթուղիների միջև: Խորհրդակցության արդյունքում Արբրտրների խորհուրդը որոշումներ կկայացնի, որոնք անվերապահորեն կկատարվեն երկաթուղային վարչությունների կողնից:
Նշենք, որ Վրաստանի, ԱՊՀ և Բալթյան երկրների երկաթուղային վարչություններից ներկայացուցիչների մասնակցությամբ հայցադիմումային խորհրդակցությունը` սկսած 1997 թ., կայանում է տարին երկու անգամ և որպես կանոն անցկացվում է երկաթուղային վարչությունների կողնից հերթականությամբ` այբբենական կարգով:
«Հարավկովկասյան երկաթուղի» ՓԲԸ-ն առաջին անգամ հյուրընկալել է հայցադիմումային խորհրդակցությունը 2010 թվականին, հայտնում է ՀԿԵ մամլո ծառայությունը:

5 November 2012 - 09:25 AMT
On November 5, the participants of the Tsaghkadzor-hosted claim meeting to review contentious cases for cargo damages started their work. Representatives from the railway administrations of the CIS, Baltic countries and Georgia are among the participants of the meeting, with 80 delegates to participate.
The meeting will consider claims for compensation for damaged freight that cause disputes between the railways of the aforementioned countries. At the end of the meeting the Board of Arbitrators will take decisions unconditionally executable by railway administrations.
Since 1997 the claim meetings of representatives from railway administrations of the CIS, Baltic countries and Georgia have been held twice a year.
South Caucasus Railway (SCR) CJSC first held the claim meeting in 2010, the company’s press service reported.