Նոյեմբերի 14-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,640,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք՝ 407.2 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 406.75 դրամ:
Ընդ որում, նոյեմբերի 14-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 408.77 դրամ, նոյեմբերի 13-ի համեմատ նվազելով 0.70 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը 521.06 դրամ է` ավելանալով 2.43 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.93 դրամ, ինչը նոյեմբերի 13-ի ցուցանիշից ավելի է 0.05 կետով, հայտնում է ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 14 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 2,640,000 долларов по среднему курсу 407.2 драмов/$1 США. Цена закрытия составила 406.75 драмов/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 14 ноября составил 408.77 драмов, снизившись по сравнению с 13 ноября на 0.70 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 521.06 драмов, увеличившись на 2.43 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.05 – до 12.93 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.