Եվրագոտու ֆինանսների նախարարների (Եվրախումբ) հանդիպման արդյունքներով հայտարարել է այն մասին, որ Հունաստանին հերթական վարկային տրանշը հատկացնելու և երկրի վրա պարտքի բեռը նվազեցնելու համար միջոցների քննարկման մասին բանակցությունների ընթացքում ձեռք է բերվել առաջընթաց: Միաժամանակ, այդ հարցի վերջնական որոշումը հետաձգվել է մինչև 2012-ի նոյեմբերի 26-ը, հաղորդում է Reuters-ը` մեջբերելով Եվրախմբի նախագահ Ժան Կլոդ Յունկերին:
«Եվրախումբն անցկացրել է ինտենսիվ քննարկում և զգալի առաջընթացի հասել գործուն միջոցների համաձայնեցման շուրջ»,- հայտարարել է Յունկերը նիստից հետո, որը տևել է 12 ժամ:

По итогам встречи министры финансов стран еврозоны (Еврогруппа) объявили о том, что в ходе переговоров о выделении Греции очередного кредитного транша и рассмотрения мер по снижению долговой нагрузки на республику достигнут прогресс. Вместе с тем окончательное решение данного вопроса отложено до 26 ноября 2012г., передает Reuters со ссылкой на председателя Еврогруппы Жан-Клода Юнкера.
"Еврогруппа провела интенсивное обсуждение и добилась значительного прогресса по согласованию действенных мер, направленных на дальнейшую стабилизацию ситуации с государственным долгом Греции", – заявил Ж.-К.Юнкер после заседания, которое длилось более 12 часов.