Տեղեկատվությունն այն մասին, որ Մոսկվա-Երևան չվերթի տոմսերը թանկացել են, չի համապատասխանում իրականությանը: Այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է «Արմավիա» ավիաընկերության մամուլի քարտուղար Նանա Ավետիսովան:
«Դա սխալ տեղեկատվություն է: Կարող եք զանգահարել ավիատոմսերի վաճառքի ցանկցած կետ և այնտեղ կհաստատեն, որ տոմսերը չեն թանկացել»,- ասել է Ավետիսովան և հավելել, որ մեկ ժամվա ընթացքում «Արմավիան» հանդես կգա պաշտոնական հայտարարությամբ տարածված տեղեկատվության վերաբերյալ:
Ավելի վաղ «Հայկական ժամանակ» թերթը հաղորդել էր, որ արտասահմանից վերադարձող Հայաստանի քաղաքացիների խոսքով, Մոսկվա-Երևան ավիատոմսերը թանկացել են: Այդ հաղորդագրությունների համաձայն, եթե մեկ շաբաթ առաջ էկոնոմ կարգի տոմսն արժեր շուրջ 295 դոլար, հիմա այն արժի 370 դոլար: Թերթի հաղորդագրության համաձայն, այդ մասին վկայում են նաև «Արմավիայի» կայքում ներկայացված գները:

Информация о том, что билеты на рейс Москва-Ереван подорожали, не верна. Об этом корреспонденту PanARMENIAN.Net сказала пресс-секретарь авиакомпании “Армавиа” Нана Аветисова.
“Это неверная информация. Можете позвонить в любую авиакассу, и вам подтвердят, что билеты не подорожали”, – сказала Аветисова, добавив, что в течение часа “Армавиа” выступит с официальным заявлением касательно распространившейся информации.
Ранее газета «Айкакан жаманак» сообщила, что, по словам граждан Армении, возвращающихся из-за рубежа, авиабилеты Москва-Ереван подорожали. Согласно этим сообщениям, если неделю назад билет того же эконом класса стоил порядка 295 долларов, сейчас он стоит минимум 370 долларов. По сообщению газеты, об этом свидетельствуют и цены, представленные на сайте «Армавиа».
«В конце года спрос на рейс Москва-Ереван увеличивается. Это является хорошей возможностью для авиакомпаний заработать большие деньги», – пишет «Айкакан жаманак».