Նոյեմբերի 23-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 4,550,000 ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 406 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 406.05 դրամ:
Միաժամանակ, նոյեմբերի 23-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 406.37 դրամ` նոյեմբերի 22-ի համեմատ կրճատվելով 0,45 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 524,14 դրամ` ավելանալով 1,46 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կրճատվել է 0,02 կետով` մինչև 13,04 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է ՀՀ ԿԲ մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 23 ноября было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму в 4,550 млн долларов по среднему курсу 406 драма/$1 США. Цена закрытия составила 406.05 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 23 ноября составил 406.37 драма, сократившись по сравнению с 22 ноября на 0.45 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 524.14 драмов, увеличившись на 1.46 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0.02 – до 13.04 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.