Ինչպես հայտնում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկը, նոյեմբերի 19-23-ն ընկած ժամանակահատվածում իրականացված գործարքներն են.
Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 82,922,967 ԱՄՆ դոլար 406.50 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 89,998,303 ԱՄՆ դոլար 407.56 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 16,650,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 406.47 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 1,450,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք 407.11 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:

С 19 по 23 ноября на внутривалютном банковском рынке Армении банками было куплено 82,922,967 долларов США по 406.50 драма/1 доллар США и продано 89,998,303 долларов США по 407.56 драма/1 доллар США.
За аналогичный период на бирже NASDAQ OMX Армения было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 16,650,000 долларов США по 406.47 драма/1 доллар США.
За этот же период на межбанковском рынке было реализовано сделок по купле-продаже на сумму 1,450,000 долларов США по 407.11 драма/1 доллар США.
С 12 по 18 ноября объем предоставленных банками драмовых кредитов составил 31.1 млрд драмов, а долларовых кредитов – 36.4 млн долларов США, сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.