Հայաստանն ու Ռուսաստանը միշտ կարողացել են պայմանավորվել բնական գազի մատկարարաման գնի վերաբերյալ, հայտարարել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը «Ինտերֆաքսին» տված հարցազրույցում՝ մեկնաբանելով որոշ ԶԼՄ-ների այն հայտարարությունները, թե երկու ռազմավարական գործընկերները չեն կարողանում պայմանավորվածության գալ գազի գնի շուրջ: Մասնավորապես, Ռուսաստանն առաջարկում է գինը հասցնել 330 դոլարի 1000 խմ գազի դիմաց:
«Կարող եմ ասել, որ չկան այնպիսի հարցեր, որոնց շուրջ մենք չենք կարող պայմանավորվել, և երբեք չեն եղել: Մենք միշտ պայմանավորվել ենք: Եվ այս դեպքում էլ մենք համաձայնության ենք եկել հիմնական սկզբունքների վերաբերյալ, մնում են տեխնիկական մանրուքները, որոնք մշակման կարիք ունեն»,-ասել է վարչապետը:
Միաժամանակ Սարգսյանը նշել է, որ բանակցային գործընթացի ժամանակ կոռեկտ չէ հանրության դատին հանձնել համատեքստից դուրս որևէ դրույթներ: «Դա սխալ է: Ուստի, երբ բանակցային գործընթացն ավարտվի, ամեն ինչ պարզ կդառնա»,-ասել է վարչապետը:

26 Ноябрь 2012 - 11:08 AMT
Армения и Россия всегда договаривались по вопросу относительно цен на поставку природного газа, заявил премьер-министр Армении Тигран Саркисян в интервью "Интерфаксу", комментируя информацию некоторых СМИ о том, что 2 стратегических партнера не могут договориться о цене на газ. В частности, Россия предлагает поднять ее до 330 долларов за тысячу кубометров.
“Должен сказать, что нет таких вопросов, по которым мы не можем договориться, и никогда не было. Мы всегда договаривались. И в данном случае по основным принципам мы пришли к согласию, остаются технические детали, которые надо доработать”, – сказал премьер.
Одновременно Саркисян подчеркнул, что во время переговорного процесса некорректно представлять на общественный суд вырванные из контекста те или иные положения. “Это неправильно. Поэтому, когда мы завершим переговорный процесс, все станет ясно”, – отметил он.