29 Նոյեմբեր 2012 - 14:47 AMT
2012թ 10 ամիսների ընթացքում «Զվարթնոց» օդանավակայանի ծառայություններից օգտվել է ավելի քան 1,4 մլն ուղևոր
2012թ. հունվար-հոկտեմբեր ամիսներին Երևանի «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանի միջոցով փոխադրվել է 1 424 581 ուղևոր` 2011 թվականի նույն ժամանակահատվածի 1 350 019 ուղևորի համեմատ, հաղորդում է Հայաստանի Քաղավիացիայի գլխավոր վարչության (ՔԱԳՎ) մամլո ծառայությունը:
Նշված ժամանակահատվածում երկիր է ժամանել 688 412 մարդ` 2011թվականի 645 632 -ի դիմաց, մեկնել է 736 169 մարդ` 2011 թվականի 704 387 -ի դիմաց:
Ընդ որում, նշված ժամանակահատվածում «Զվարթնոց» օդանավակայանով տեղափոխվել է մոտ 9793 տոննա բեռ` 2011թ. 7810 տոննայի դիմաց:Մասնավորապես, արտահանվել է 5 255 տոննա բեռ` 2011թ. 3 651տոննայի դիմաց և ներկրվել է 4 538 տոննա` 2011թ. 4 159 տոննայի դիմաց:
Թռիչքների ու վայրէջքների ընդհանուր թիվն օդանավակայանում հաշվետու շրջանում կազմել է 8 833 ` 2011թ. 8 299 -ի դիմաց:

29 Ноябрь 2012 - 14:03 AMT
В январе-октябре 2012 года через международный аэропорт «Звартноц» было перевезено 1 424 581 пассажиров по сравнению с 1 350 019 пассажирами за аналогичный период 2011 года, сообщает пресс-служба Главного управления гражданской авиации (ГУГА) Армении.
За указанный период в страну прибыло 688 412 человек против 645 632 человека в 2011 году, а отбыло – 736 169 человек против 704 387 человек в 2011 году.
При этом за указанный период через аэропорт «Звартноц» было перевезено порядка 9 793 тонны груза против показателя за 2011 год в 7 810 тонн. В частности, было экспортировано 5 255 тонн груза против 3 651 тонны в 2011 году и импортировано 4 538 тонн против 4 159 тонн в 2011 году.
Общее число взлетов и посадок в аэропорту «Звартноц» за отчетный период составило 8 833 против 8 299 за 2011 год.