4 Դեկտեմբեր 2012 - 12:39 AMT
Դեկտեմբերի 4-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔԱ Արմենիա ֆոնդային բորսայում կատարվել է 6,550 մլն դոլարի առք և վաճառք 1 դոլարի դիմաց 408,12 դրամ միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 408,05 դրամ:
ՄԻաժամամանակ, դեկտեմբերի 4-ին 1 ԱՄՆ դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 407,16 դրամ` դեկտեմբերի 3-ի համեմատ ավելանալով 1,24 կետով: Միևնույն ժամանակ, 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 532,12 դրամ` ավելանալով 2,76 կետով, 1 ռուսական ռուբլու փոխարժեքն ավելացել է 0,04 կետով` մինչև 13,17 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

4 Декабрь 2012 - 12:39 AMT
На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 4 декабря было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 6,550 млн долларов по среднему курсу 408.12 драма/$1 США. Цена закрытия составила 408.05 драма/$1 США.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 4 декабря составил 407.16 драма, увеличившись по сравнению с 3 декабря на 1.24 пунктов. В то же время, курс 1 евро составил 532.12 драмов, увеличившись на 2.76 пункта, а курс 1 российского рубля увеличился на 0.04 п.п. – до 13.17 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка Армении.