Հեքըթոն[ՅԱՆ] 2012-ի կազմակերպիչները PanARMENIAN.Net-ին տեղեկացնում են, որ մրցույթի շուրջ առաջացած մեծ հետաքրքրությունը հաշվի առնելով` դիմումների ընդունման վերջնաժամկետը հետաձգվում է մինչև դեկտեմբերի 14-ը:
Ընդամենը 24 ժամում թիմերը` կազմված ծրագրավորողներից և ոչ միայն, կմշակեն և ժյուրիին կներկայացնեն իրենց գաղափարը և առաջարկվող լուծման (ծրագրի) հավելվածի նախատիպը (դեմո տարբերակը):
Հեքըթոն[ՅԱՆ] 2012-ը կազմակերպել է Հայաստանի Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնը, Մայքրոսոֆտ Էռ Էյ-ը, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամը, mLab ECA մոբայլ լուծումների տարածաշրջանային լաբորատորիան և Հանրային լրագրութան ակումբը:
Այն «Նորարարություն տեխնոլոգիայի միջոցով» ծրագրի մի մասն է, որը մասնավոր և պետական կառույցների համագործակցության օրինակ է Հայաստանի Մայքրոսոֆթ ինովացիոն կենտրոնի, Մայքրոսոֆթ Էռ Էյ-ի, ԱՄՆ-ի միջազգային զարգացման գործակալության հայաստանյան առաքելության, ՀՀ կառավարության, Ձեռնարկությունների ինկուբատոր հիմնադրամի և Հայաստանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի միջև:

10 Декабрь 2012 - 13:29 AMT
Организаторы конкурса “Хакатон(ЯН) – 2012” сообщили PanARMENIAN.Net, что, учитывая огромный интерес к конкурсу, последний срок приема заявок на участие в конкурсе продлен до 14 декабря.
Всего в течение 24 часов команды должны будут спрограммировать, разработать и представить жюри прототип мобильного приложения их идеи; (демо-версию) или готовую программу.
Организаторы и спонсоры конкурса учредили для победителей денежные премии в следующих номинациях: “Самое инновационное решение на основе технологий Microsoft”, “Лучшее приложение Windows 8”, “Лучшее мобильное приложение Windows”, “Лучшее приложение Android”, “Лучшее iOS-приложение”, “Лучшее решение общинных задач”, “Лучший медиа-проект”.
В этом году впервые мероприятию, способствующему внедрению и распространению в Армении новых технологий, окажет содействие “Knight-Mozila OpenNews” – проект содействия Хакатонам Mozila и фонда Knight.
“Хакатон(ЯН) – 2012” состоится 22-23 декабря в ереванском Институте им. Мергеляна. Его продолжительность – 24 часа.