18 Դեկտեմբեր 2012 - 08:15 AMT
Երեկ լրատվամիջոցներում տեղեկություն տարածվեց, որ «Ռոստելեկոմ» ԲԲԸ դուստր ձեռնարկությունը Հայաստանում սկսում է մատուցել հեռահաղորդակցության ծառայություներ: Ընկերությունը կլինի հայաստանյան շուկայում այդպիսի ծառայություններ մատուցող մինչ օրս միակ ընկերության` Ucom-ի առաջին մրցակիցը: Ucom ընկերության կոմերցիան բաժնի տնօրեն Արամ Բարսեղյանը PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում մեկնաբանեց մրցակցի հայտնվելը:
«Մենք միայն դրական ենք գնահատում շուկայում մրցակցությունը: Ինչ-որ առումով հիմա բարդ կլինի, բայց հիմա ժամանակն է ապացուցելու և ցույց տալու մեր որակային առավելությունը», – ասաց Արամ Բարսեղյանը:
Նրա խոսքով՝ հիմա ոչ թե գնային քաղաքականությունը կարևոր կլինի, այլ որակականը: Գին-որակ հարաբերակցությունը պահպանվելու է, ինչպես առաջ էր:
«Մեր բաժանորդները մեր ծառայությունների որակն են գնահատում: Մինչև այսօր էլ մենք ամենաէժանը չենք եղել: Գնային քաղաքականության մեջ փոփոխություններ չենք նախատեսում նաև հիմա: Փոխարենը նորարարություններ կլինեն: Արդեն նոր ծառայություններ են մշակվում», – ասաց Արամ Բարսեղյանը:
Նրա խոսքով՝ ռուսական կապիտալով ընկերության մուտքից առաջ զուտ հայկական կապիտալով Ucom-ն արդեն կարողացել է դիրքեր հաստատել:

Вчера в СМИ была распространена информация о том, что дочернее предприятие ОАО “Ростелеком” в Армении начинает предоставлять телекоммуникационные услуги. Компания станет первым конкурентом “Ucom” – единственной на армянском рынке компании, занимающейся подобными услугами. Директор коммерческого отдела компании “Ucom” Арам Барсегян в беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net прокомментировал появление своего конкурента.
“Конкуренцию на рынке мы оцениваем только положительно. В какой-то мере нам будет немного сложнее, но сейчас самое время доказать и показать свои качественные преимущества”, – сказал Арам Барсегян.
По его словам, отныне будет важна не ценовая политика, а скорее качественная. Соотношение цены и качества будет сохранено, все останется, как и прежде.
“Наши абоненты ценят качество наших услуг. Наши услуги и до сегодняшнего дня не были самыми дешевыми. Изменений в ценовой политике мы не планируем и сейчас. Вместо этого следует ожидать новшеств. В настоящее время нами уже разрабатываются новые услуги”, – сказал Арам Барсегян.
По его словам, до вступления на армянский рынок компании с российским капиталом “Ucom” с армянским капиталом давно утвердил позиции.