Մինչև 2013-ի ավարտը «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մտադիր է ավելացնել ներգրավված միջոցների ծավալը` հասցնելով մինչև 114.3 մլրդ դրամի:
Բացի այդ, մինչև տարեվերջ ծրագրվում է բանկի ընդհանուր ակտիվները հասցնել 137.9 մլրդ դրամի, ընդ որում, վարկային պորտֆելը` մինչև 105.2 մլրդ դրամի:
«Եկամտային ակտիվների ավելացումը թույլ կտա բանկին մինչև 2013-ի վերջը հարկումն ավելացնել մինչև 4.6 մլն դոլարով, ինչը ենթադրում է ակտիվների եկամտաբերության ցուցանիշների ապահովում»,-ասվում է բանկի մամուլի հաղորդագրությունում:
Մինչև 2012-ի ավարտը «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մտադիր է տարեսկզբի համեմատ 21.0 տոկոսով ավելացնել ներգրավվող միջոցների ծավալը: Բացի այդ, մինչև տարեվերջ ծրագրվում է բանկի ընդհանուր ակտիվները ավելացնել 21.6 տոկոսով, ընդ որում, վարկային պորտֆելը կավելանա 20.5 տոկոսով: Եկամտային ակտիվների ավելացումը թույլ կտա բանկին մինչև ընթացիկ տարվա վերջ հարկումից ստացված եկամուտը հասցնել 4.0 մլն դոլարի:

20 Декабрь 2012 - 05:25 AMT
К концу 2013 года «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» намерен получить прибыль до налогообложения в размере $ 4.6 млн
До конца 2013 года ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» намерен нарастить объем привлеченных средств до уровня 114.3 млрд драм.
Кроме того, до конца года планируется увеличить общие активы банка до уровня 137.9 млрд. драмов, при этом кредитный портфель – до 105.2 млрд. драмов.
«Увеличение доходных активов позволит банку получить к концу 2013 года прибыль до налогообложения порядка $ 4.6 млн млн. долларов, что предполагает обеспечение показателей рентабельности активов и капитала на уровне среднебанковских», – говорится в сообщении пресс-службы банка .
До конца 2012 года ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» намерен нарастить объем привлеченных средств на 21.0%, по сравнению с началом года. Кроме того, до конца года планируется увеличить общие активы банка на 21.6%, при этом кредитный портфель вырастет на 20.5%.Увеличение доходных активов позволит банку получить к концу текущего года прибыль до налогообложения порядка $ 4.0 млн.